Türkiye Cumhuriyeti

Antananarivo Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Kıymetli Vatandaşlarım, Değerli Ziyaretçiler,

Türkiye Cumhuriyeti Antananarivo Büyükelçiliği’nin internet sitesine hoş geldiniz.

Ülkemizin Madagaskar Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçilik görevine 23 Eylül 2014 tarihinde başladım.  Büyükelçiliğimizin görev alanı mukim bulunduğu Madagaskar’ın yanı sıra Komorlar Birliği ve Morityus’u da kapsamaktadır. Görevim boyunca, ülkemizin Madagaskar, Morityus ve Komorlar Birliği ile kültürel, siyasi ve ekonomik ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi öncelikli hedeflerimden olacaktır.

Antananarivo’da görevime başladığım tarihten itibaren Türkiye ile Madagaskar arasındaki ilişkilerin sosyal, siyasi, ekonomik ve kültürel alanlar başta olmak üzere çok yönlü olarak gelişmesine tanık olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Büyük bir sevinçle belirtmeliyim ki, 15 Aralık 2015 tarihinde başlayan THY İstanbul-Morityus-Antananarivo seferleri ilişkilerimize dinamizm kazandırmış, anılan tarihten bu yana ülkemizden bölgeye olan ziyaretlerin sayısında önemli bir artış sağlanmıştır. 

Siz kıymetli vatandaşlarımızdan aldığımız güçle, ilişkilerimizi daha da ileriye götüreceğimize inancım tamdır.

Kıymetli Vatandaşlarım,

Ülkemizin Madagaskar, Morityus ve Komorlar ile ilişkilerine dair bilgilere ulaşabileceğiniz internet sitemizde, Türkiye ve akredite olduğumuz ülkeler hakkında çeşitli bilgi ve duyurulara ulaşabilir, konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Duyurularımızı ve faaliyetlerimizi facebook adresimizden de takip etmeniz faydalı olacaktır.

Değerli Vatandaşlarım,

Gerektiğinde sizlere sorunsuz şekilde ulaşabilmemiz açısından, Büyükelçiliğimizde kayıtlı irtibat bilgilerinizi güncel tutmanız, olabilecek değişiklikleri vakit kaybetmeden bizlere bildirmeniz önem arzetmektedir.

Bu vesileyle, Büyükelçiliğimizin sizlere daima açık olduğunu ve ihtiyaç duyacağınız her tür desteği sağlamak için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte samimiyetle gayret göstereceğimizi vurgulamak isterim.

En derin saygılarımla.

Volkan Türk VURAL

Büyükelçi